Umění pro kancelář

Investice do umění se vyplatí! Společnosti dnes běžně zakládají svůj vlastní umělecký program, který podporuje následující cíle:

  • tvorbu korporátní identity
  • zkvalitnění pracovního prostředí
  • podporu marketingové strategie
  • vytváření partnerských vztahů mezi uměním a podnikáním
  • pojetí umění jako hodnotné dlouhodobé investice

Výstavy v kancelářských budovách

Kancelářské budovy hojně využívají své společné prostory pro pořádání výstav současného umění, jejichž cílem je zkulturnit zaměstnancům pracovní prostředí, zpříjemnit klientům zážitek z pohybu v kancelářských prostorech a v neposlední řadě také poskytnout vystavovaným umělcům příležitost k představení jejich uměleckých děl širší veřejnosti.

CumArte pravidelně realizuje takové výstavní projekty na základě požadavků klientů, kterými jsou majitelé budov nebo jejich nájemci. U pracovníků a hostů našich klientů se tento program těší velké oblibě.

Pronájem uměleckých děl do jednotlivých kanceláří

CumArte zajišťuje umělecké vybavení kancelářských prostor. Umělecká díla je možné zakoupit nebo pronajmout. Pronájem umění se uzavírá na dobu určitou a podmínky pronájmu se stanovují individuálně podle potřeb a možností klienta. Pokud se klient rozhodne pro zakoupení některého z vystavených děl, pronájem je možné odečíst z ceny díla.

Korporátní sbírky

Pravidelnou a informovanou koupí vhodně zvolených uměleckých děl společnosti přispívají k vytváření cenných korporátních sbírek. Neustále rostoucí poptávka po určitých uměleckých dílech s postupem času zvyšuje jejich cenu a úměrně s tím roste rovněž celková hodnota korporátní sbírky jako takové, která se tak stává velmi výhodnou dlouhodobou finanční investicí.

CumArte nabízí v rámci svého programu jak správu již existujících korporátních sbírek, tak poradenské služby a asistenci při výběru uměleckých děl do sbírek vznikajících.

Management uměleckých projektů na zakázku

CumArte v rámci svých služeb nabízí koordinaci a management uměleckých projektů, které tvoří zvolení umělci pro určitou lokalitu na zakázku. Projekty se často nachází ve veřejně přístupných prostorech, například v pasážích, nádvořích, ve vstupních halách, restauracích, ulicích nebo parcích.

O plánování a realizaci uměleckých projektů na zakázku rozhodují umělci, architekti, stavební inženýři, developeři a investoři. Tento komplexní proces může trvat i několik let. Výsledná umělecká díla, která jsou součástí architektonického řešení, však bezpochyby stojí za dlouhodobou investici, jelikož přispívají k příjemnému pocitu uživatelů prostor a obohacují celkové vzezření míst o díla současného umění.

DETAIL PROJEKTU

Osvětlení v pasáži (1996-2014)

Unikátní osvětlení v pasáží Praha City Center vytvořil přední český sklářský umělec René Roubíček v roce 1996.

Unikátní stropní osvětlení bylo novým majitelem objektu v roce 2014 bohužel dezinstalováno.

Osvětlení v pasáži, 1996, dezinstalace 2014

Technika: nerez, sklo, světlo

Výroba: Studio Šimánek

DETAIL PROJEKTU

Socha v lobby

Na základě zakázky od Praha City Center vytvořil známý český sklářský výtvarník René Roubíček skleněnou sochu v lobby budovy.

Fontána, 1995 

Technika: nerez, sklo, světlo 

Výroba: Studio Šimánek

Webdesign:    

© 2014 CumArte s.r.o., Všechna práva vyhrazena.