Management sbírek

Management sbírek

Cum Arte nabízí profesionální poradenství a asistenci při výběru kvalitních uměleckých děl dle vašich estetických požadavků a finančních možností. Majitelům sbírek nabízíme nezávislé a objektivní poradenství, analýzy trhu nebo asistenci při nákupu a prodeji. Pracovníci společnosti Cum Arte vás rádi zastoupí na uměleckých aukcích u nás i v zahraničí či vám poradí, jak investovat do umění. Také vám rádi vypomůžeme při výběru vhodných designových doplňků pro interiér vašeho bytu či domu a v případě potřeby obstaráme také optimální rámování, instalaci a osvětlení uměleckých objektů ve vašem interiéru.

Cum Arte nabízí komplexní služby pro privátní i korporátní sbírky. Mezi naše služby patři:

 

Cimarron Art Collection

Cimarron Art Collection představuje jednu z vícera uměleckých sbírek, které společnost Cum Arte dlouhodobě spravuje. Vznik této prestižní umělecké sbírky se datuje do období po pádu Železné opony, kdy Cum Arte jako jedna z prvních společností v Čechách zahájila v Praze program umění pro kanceláře, nazvaný Art at the Office. Do sbírky byla záhy získána první česká umělecká díla. V údobí 1996-2000 se kolekce rozrostla o díla takových věhlasných umělců, jakými jsou Pedja DjakovićPavel RoučkaAlfons MuchaJan SoučekVladimír BachoríkOldřich KulhánekPavel Štecha, či Miroslav Tichý.

Od roku 2000 se sbírka začala rozrůstat o díla mezinárodně uznávaných současných umělců: Georga Baselitze, Anselma Kiefera, Arnulfa Rainera či Tonyho Cragga. Později byla získána také díla od Andyho Warhola, Jacksona Polocka, Raye Johnsona, Jamese Rosenquista, Juliana Opie, Erwina Wurma, Stephana Balkenhola, Alexe Katze, Roberta Longa, Ilyi Kabakova či Gunthera Ueckera.

Ve středobodu zájmu stojí zkoumání diverzity uměleckého výrazu ztvárňujícího společenská témata. Proto se sbírka zaměřuje na umění, které odporuje politickým systémům nebo společenským okolnostem a podporuje umělce, ať už mladé rebely nebo všeobecně respektované jedince, kteří k ustanovení společenské kritiky užívají humoru.

Cimarron Art Collection nyní skýtá více než 300 uměleckých děl od více než 100 umělců. Soustředí se převážně na současné umění, ať už evropské, americké nebo arabské. Některá díla pocházejí rovněž z období klasické moderny a poválečného umění. Jejich přítomnost ve sbírce má ukázat zrod a postupný vývoj umění 20. století. Díla z jiných období, například od Alfonse Muchy či Samuela Palmera, jsou spíše výjimkou.

Sbírka pravidelně zapůjčuje umělecký díla muzeím a galeriím v Evropě a v USA. Klíčová díla byla zapůjčena takovým institucím, jakými jsou například Metropolitní muzeum, Bowdoin College Museum of Art v Maine, Yale Museum Art Gallery, Taubmann Museum of Art ve Virginii, Haus der Kunst v Mnichově či Muzeum Kampa v Praze.

 

 

 

Webdesign:    

© 2014 CumArte s.r.o., Všechna práva vyhrazena.