CumArte v rámci svých služeb nabízí koordinaci a management uměleckých projektů, které tvoří zvolení umělci pro určitou lokalitu na zakázku. Projekty se často nachází ve veřejně přístupných prostorech, například v pasážích, nádvořích, ve vstupních halách, restauracích, ulicích nebo parcích.
O plánování a realizaci uměleckých projektů na zakázku rozhodují umělci, architekti, stavební inženýři, developeři a investoři. Tento komplexní proces může trvat i několik let. Výsledná umělecká díla, která jsou součástí architektonického řešení, však bezpochyby stojí za dlouhodobou investici, jelikož přispívají k příjemnému pocitu uživatelů prostor a obohacují celkové vzezření míst o díla současného umění.
Skleněná plastika od Václava Ciglera umístěná v rekonstruované budově jízdárny.
Autorem skleněné plastiky nesousí jméno VERTIKÁLY je Václav Cigler, jeden z nejuznávanějších českých sklářských výtvarníků. Dílo se skládá ze dvou laminovaných a broušených skleněných sloupů, které jsou vyrobeny z vrstvených tabulí o rozměrech 150mm x 600mm, mají výšku 320cm a celkovou váhu 1500kg.
Vertikály vznikly jako interpretace původní plastiky Stély z vestibulu stanice metra Náměstí Republiky, kterou Cigler vytvořil v 80. letech. Technická část projektu byla zpracována Ing. Miroslavem Špačkem a arch. Michalem Motyčkou ze společnosti HABENA.
Monumentální plátno Pavla Roučky umístěné v rekonstruované budově jízdárny.
V obchodní části Palladia na veřejných toaletách byl v letech 2007-2017 instalován cyklus fotografií nazvaný Toilet Play, jenž byl realizovaný podle návrhu mladé české fotografky Zuzany
Na pánských toaletách naproti pisoárům byly umístěny portréty žen v životní velikosti od pasu nahoru s atributem nebo bez něj, zatímco na toaletách dámských na stěně podél schodiště byly vylepeny figury žen stojících za sebou v řadě jako ve frontě. Fotografie byly tištěny na speciální samolepící folii, která byla zatavena do kodexových skel. Vtipná hra se scénami ze života rozesmála mnohé návštěvníky Palladia.
Umělecké dílo Prague Jazz Scene vytvořil malíř akademický malíř srbského původu Pedja Djakovič.
Průsvitný, vícevrstevnatý obraz GENIUS LOCI / J. K. Tyl vytvořila světové známá sklářská výtvarnice Dana Zámečníková.
Dílo je věnováno zakladateli moderního českého divadla J. K. Tylovii, který v 19. století pracoval jako vojenský účetní v Josefských kasárnách, které stály na místě dnešní budovy Palladia. Obraz se skládá ze tří malovaných vrstev, tvořených devíti panely plexiskla variabilních velikostí, které jsou z obou stran kryty skleněnými deskami. Obraz dosahuje rozměrů 384cm x 200cm x 8,5cm. Na plexisklových panelech jsou umístěny koláže, kresby a malby. Technická část projektu byla zpracována Ing. Miroslavem Špačkem ze společnosti HABENA, která obraz GENIUS LOCI /J. K. Tyl rovněž instalovala.
Inspirováno původní strukturou starého zdiva kláštera ze sedmnáctého století a mramorovými žlaby z jízdárny ze století devatenáctého.
Když Pavel Roučka vytvářel projekt pro vstupní nádvoří kancelářské sekce Palladia, nechal se inspirovat původní strukturou starého zdiva kláštera ze sedmnáctého století a mramorovými žlaby z jízdárny ze století devatenáctého. Vytvořil dvě ojedinělá díla, která propůjčují nádvoří unikátní vzhled a atmosféru. Prvním z nich je výtvarná stěna z pískovce (6m x 21,6m), uprostřed zdobená basreliéfem ve tvaru stylizované koňské hlavy. Druhé dílo představuje skulpturální fontána (5,5m x 4,3m), tvořená sedmi mramorovými žlaby usazenými do pískovcové zdi, po kterých kaskádovitě proudí voda.
© 2014 CumArte s.r.o., Všechna práva vyhrazena.