Umění pro kancelář

Investice do umění se vyplatí! Společnosti dnes běžně zakládají svůj vlastní umělecký program, který podporuje následující cíle:

  • tvorbu korporátní identity
  • zkvalitnění pracovního prostředí
  • podporu marketingové strategie
  • vytváření partnerských vztahů mezi uměním a podnikáním
  • pojetí umění jako hodnotné dlouhodobé investice

Výstavy v kancelářských budovách

Kancelářské budovy hojně využívají své společné prostory pro pořádání výstav současného umění, jejichž cílem je zkulturnit zaměstnancům pracovní prostředí, zpříjemnit klientům zážitek z pohybu v kancelářských prostorech a v neposlední řadě také poskytnout vystavovaným umělcům příležitost k představení jejich uměleckých děl širší veřejnosti.

CumArte pravidelně realizuje takové výstavní projekty na základě požadavků klientů, kterými jsou majitelé budov nebo jejich nájemci. U pracovníků a hostů našich klientů se tento program těší velké oblibě.

Pronájem uměleckých děl do jednotlivých kanceláří

CumArte zajišťuje umělecké vybavení kancelářských prostor. Umělecká díla je možné zakoupit nebo pronajmout. Pronájem umění se uzavírá na dobu určitou a podmínky pronájmu se stanovují individuálně podle potřeb a možností klienta. Pokud se klient rozhodne pro zakoupení některého z vystavených děl, pronájem je možné odečíst z ceny díla.

Korporátní sbírky

Pravidelnou a informovanou koupí vhodně zvolených uměleckých děl společnosti přispívají k vytváření cenných korporátních sbírek. Neustále rostoucí poptávka po určitých uměleckých dílech s postupem času zvyšuje jejich cenu a úměrně s tím roste rovněž celková hodnota korporátní sbírky jako takové, která se tak stává velmi výhodnou dlouhodobou finanční investicí.

CumArte nabízí v rámci svého programu jak správu již existujících korporátních sbírek, tak poradenské služby a asistenci při výběru uměleckých děl do sbírek vznikajících.

OC Central Most

CumArte v roce 2024 realizovalo zakázku pro OC Central v Mostě, na jejíž základě byla instalována díla od Jakuba Flejšara a Davida Strauzze.

  • David Strauzz: Portréty,  6 nástěnných maleb á 800 x 1000 cm (520 m2)
  • Jakub Flejšar: Mostečák (Sitting), 450 cm (h)  x 700 cm  (l)  x 130 cm (w) m , ocel
  • Jakub Flejšar: Mostěnka (Standing,) 290  x 100cm  x 100 cm, ocel

Management uměleckých projektů na zakázku

CumArte v rámci svých služeb nabízí koordinaci a management uměleckých projektů, které tvoří zvolení umělci pro určitou lokalitu na zakázku. Projekty se často nachází ve veřejně přístupných prostorech, například v pasážích, nádvořích, ve vstupních halách, restauracích, ulicích nebo parcích.

O plánování a realizaci uměleckých projektů na zakázku rozhodují umělci, architekti, stavební inženýři, developeři a investoři. Tento komplexní proces může trvat i několik let. Výsledná umělecká díla, která jsou součástí architektonického řešení, však bezpochyby stojí za dlouhodobou investici, jelikož přispívají k příjemnému pocitu uživatelů prostor a obohacují celkové vzezření míst o díla současného umění.

DETAIL PROJEKTU

Vertikály

Skleněná plastika od Václava Ciglera umístěná v rekonstruované budově jízdárny.

Autorem skleněné plastiky nesousí jméno VERTIKÁLY je Václav Cigler, jeden z nejuznávanějších českých sklářských výtvarníků. Dílo se skládá ze dvou laminovaných a broušených skleněných sloupů, které jsou vyrobeny z vrstvených tabulí o rozměrech 150mm x 600mm, mají výšku 320cm a celkovou váhu 1500kg.

Vertikály vznikly jako interpretace původní plastiky Stély z vestibulu stanice metra Náměstí Republiky, kterou Cigler vytvořil v 80. letech. Technická část projektu byla zpracována Ing. Miroslavem Špačkem a arch. Michalem Motyčkou ze společnosti HABENA.

DETAIL PROJEKTU

Pocta koňům

Monumentální plátno Pavla Roučky umístěné v rekonstruované budově jízdárny.

Monumentální obraz Pavla Roučky (3m x 4,90m, akryl na plátně) je barevnou interpretací vnějšího reliéfu koňské hlavy a jeho dynamická kompozice završuje celkový umělecký záměr Jezdeckého nádvoří.

DETAIL PROJEKTU

Toilet Play (2007-2017)

V obchodní části Palladia na veřejných toaletách byl v letech 2007-2017 instalován cyklus fotografií nazvaný Toilet Play, jenž byl realizovaný podle návrhu mladé české fotografky Zuzany

Na pánských toaletách naproti pisoárům byly umístěny portréty žen v životní velikosti od pasu nahoru s atributem nebo bez něj, zatímco na toaletách dámských na stěně podél schodiště byly vylepeny figury žen stojících za sebou v řadě jako ve frontě. Fotografie byly tištěny na speciální samolepící folii, která byla zatavena do kodexových skel. Vtipná hra se scénami ze života rozesmála mnohé návštěvníky Palladia.

DETAIL PROJEKTU

Prague Jazz Scene

Umělecké dílo Prague Jazz Scene vytvořil malíř akademický malíř srbského původu Pedja Djakovič.

Monumentální asembláž (300x270) má třetí prostorovou dimenzi a na její ploše jsou usazeny části hudebních nástrojů.

DETAIL PROJEKTU

Genius Loci

Průsvitný, vícevrstevnatý obraz GENIUS LOCI / J. K. Tyl vytvořila světové známá sklářská výtvarnice Dana Zámečníková.

Dílo je věnováno zakladateli moderního českého divadla J. K. Tylovii, který v 19. století pracoval jako vojenský účetní v Josefských kasárnách, které stály na místě dnešní budovy Palladia. Obraz se skládá ze tří malovaných vrstev, tvořených devíti panely plexiskla variabilních velikostí, které jsou z obou stran kryty skleněnými deskami. Obraz dosahuje rozměrů 384cm x 200cm x 8,5cm. Na plexisklových panelech jsou umístěny koláže, kresby a malby. Technická část projektu byla zpracována Ing. Miroslavem Špačkem ze společnosti HABENA, která obraz GENIUS LOCI /J. K. Tyl rovněž instalovala.

DETAIL PROJEKTU

Jezdecké nádvoří

Inspirováno původní strukturou starého zdiva kláštera ze sedmnáctého století a mramorovými žlaby z jízdárny ze století devatenáctého.

Když Pavel Roučka vytvářel projekt pro vstupní nádvoří kancelářské sekce Palladia, nechal se inspirovat původní strukturou starého zdiva kláštera ze sedmnáctého století a mramorovými žlaby z jízdárny ze století devatenáctého. Vytvořil dvě ojedinělá díla, která propůjčují nádvoří unikátní vzhled a atmosféru. Prvním z nich je výtvarná stěna z pískovce (6m x 21,6m), uprostřed zdobená basreliéfem ve tvaru stylizované koňské hlavy. Druhé dílo představuje skulpturální fontána (5,5m x 4,3m), tvořená sedmi mramorovými žlaby usazenými do pískovcové zdi, po kterých kaskádovitě proudí voda.

Webdesign:    

© 2014 CumArte s.r.o., Všechna práva vyhrazena.